ŠKOLSKÁ JEDÁLEŇ

Vaše mravčeky si tento týždeň pochutnajú na:

STRAVOVANIE

I. Spôsob úhrady príspevku na stravovanie:

Príspevok na stravovanie zákonný zástupca dieťaťa/žiaka uhrádza vopred, najneskôr do 25. dňa v mesiaci, s uvedením : do avíza: meno stravníka, priezvisko, trieda a variabilný symbol 101

* trvalý príkaz * internetbanking * vklad na účet

Platba poštovou poukážkou sa neodporúča z dôvodu nevyhnutnej minimalizácie osobného kontaktu v čase pretrvávajúcej pandemickej situácie!

Pri platbe bezhotovostným spôsobom zákonný zástupca dieťaťa uvádza číslo účtu v tvare IBAN :

SK02 7500 0000 0040 0842 1414 ČSOB

II. Príspevky na stravovanie v ŠJ (v súlade s VZN obce/mesta) :

stravníkov
dieťa MŠ -
Diéta
2,50 0,40 2,90 56 €

MESAČNÁ PLATBA NA STRAVU SA NEMENÍ.

Mení sa spôsob úhrady režijných nákladov z 0,40€ na deň na 8€ mesačne paušálne pevnou sumou.

Stravník dieťa MŠ:

2,10€ (stravné) x 20 dní = 42€ + 8€ (réžia) = 50€ na mesiac

Stravník s dotáciou (predškoláci, HN):

0,70€ (stravné) x 20 dní = 14€ + 8€ (réžia) = 22€ na mesiac

III. Prihlasovanie a odhlasovanie zo stravovania

1. Prihlásiť sa na stravovanie alebo odhlásiť sa zo stravovania je potrebné najneskôr do 14.00 hod. v predchádzajúci pracovný deň.
2. Odhlásiť zo stravy nie je možné v daný stravovací deň a to z dôvodu dodržiavania všeobecne záväzných právnych predpisov pre školské stravovanie (napr. Zásady správnej výrobnej praxe - HACCP a pod.)
3. IBA V PRVÝ DEŇ CHOROBY DIEŤAŤA je možné neodhlásenú stravu (bod 1) odobrať do jednorazových nádob v čase od 11.00 do 11.20 hod., pričom školská jedáleň nezodpovedá za zdravotnú bezpečnosť stravy konzumovanej mimo stravovacích priestorov ŠJ. Ak si prídete pre obed, je potrebné informovať školskú jedáleň telefonicky ráno do 8.00. Ďalšie dni neprítomnosti dieťaťa/žiaka na výchovnovzdelávacom procese v škole je potrebné dieťa/žiaka zo stravovania včas odhlásiť (bod 1).
4. Za neodobratú alebo včas neodhlásenú stravu sa finančná ani vecná náhrada neposkytuje.

IV. Forma odhlasovania zo stravovania:

- telefonicky na tel. č.: 051/7712209
- mailom na adrese: sj.m.nespora@gmail.com
- osobne v ŠJ pri MŠ
- v triede, ktorú dieťa navštevuje

V. Dotácia na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa

Dieťa/žiak má nárok na stravu za poplatok znížený o 1,40 € v rozsahu určenom v § 4 ods. (3) písmeno a) a b) zákona č. 544/2010 Zb., a zároveň za splnenia týchto podmienok: dieťa sa zúčastni výchovno-vzdelávacieho procesu a odoberie stravu. Dotácia (§ 4 ods. (3) písmeno a) a b) zákona č. 544/2010 Zb. ) sa nevzťahuje na odobratý obed podľa odseku III. bod 3.

VI. Súhlas so spracovaním osobných údajov

Svojím podpisom udeľujem súhlas prevádzkovateľovi informačného systému–ŠJ pri MŠ ul. Mirka Nešpora č. 22 v Prešove so spracovaním osobných údajov dieťaťa, ktorého som zákonným zástupcom, a to v informačnom systéme „Stravné“, pre účel poskytnutia stravovania v rozsahu: meno a priezvisko stravníka, adresa bydliska a meno, priezvisko, telefonický kontakt a číslo účtu zákonného zástupcu žiaka.

Svetový deň výživy

Naša materská škola sa zúčastnila Svetového dňa výživy, ktorý sa uskutočnil v priestoroch PKO v Prešove.

Pre návštevníkov sme pripravili grilovaný syr v haruľovo - cesnakovom cestíčku. Prikladáme recept, ak by mal niekto chuť si ho pripraviť.

Recept

Na prípravu budeme potrebovať: Syr,(my sme použili parenicový oštiepok údený- roláda )

Cestíčko: zemiaky, vajcia, cesnak, múka, soľ, čierne mleté korenie, petržlenová vňať, majoránka

Syr nakrájame na tenšie kolieska. Zelenú petržlenovú vňať nasekáme. Cesnak ošúpeme a vymiešame so soľou a korením. Zemiaky ošúpeme, umyjeme a nastrúhame na jemnom strúhadle.

Zemiakové cestíčko: Do nastrúhaných zemiakov pridáme vajcia, múku a  cesnak so soľou a korením. Cestíčko premiešame. Na panvici rozpálime olej, na ktorom vyprážame obalený syr. Syr v zemiakovom cestíčku smažíme dozlatista z oboch strán. Podávame.